Menu Zamknij

Sombre – fryzjer Warszawa

Sombre to jeden z najpowszechniejszych fryzjerskich trendów ostatnich lat. Mimo, że ten sposób koloryzacji może kojarzyć się nam głównie z latem, jest wybierany równie często także w innych miesiącach roku. Skąd ta niezwykła popularność? Ma na nią wpływ przede wszystkim wrażenie pełnej naturalności, którą daje finalny efekt. Nie bez powodu tak rozjaśnione włosy bywają określane jako muśnięte słońcem. Skąd wzięło się jednak samo sombre, a także jak wygląda proces, w którym zostaje osiągnięte?

Jak zrobić sombre?

Fryzjer warszawa Centrum, Salon fryzjerski warszawa centrum, Dobry fryzjer warszawa, Fryzjer warszawa cennik, Fryzjer śródmieście, Fryzjer męski Warszawa centrum, Fryzjer damski warszawa centrum, Najlepszy fryzjer w Warszawie

Już rozłożenie nazwy efektu na czynniki pierwsze da nam szerszy jego obraz. Słowo „sombre” wzięło się z połączenia nazw innej, równie popularnej metody koloryzacji z angielskim słowem soft. Na tej podstawie możemy stwierdzić, że sombre to nic innego jak delikatniejsze ombre. Podstawową różnicę stanowi dużo mniej widoczny efekt przejścia między kolorami, co pozostaje jedną z największych zalet sombre. W przypadku tego rodzaju koloryzacji włosy przy nasadzie są pozostawiane w kolorze naturalnym, końce zaś rozjaśniane w niewielkim stopniu poprzez pasemka w różnych odcieniach (różnica barw to zaledwie jeden, góra dwa tony). Wspomnienia wymaga też fakt długości włosów – w zależności od ich odcienia efekt może być różny w przypadku krótszych fryzur, co nie oznacza jednak niemożliwości prawidłowego wykonania go.

Warto jednocześnie zauważyć, że umiejętne zastosowanie metody wymaga znajomości fachowych technik, a także niesamowitego wyczucia związanego z całością procesu koloryzacji. Sombre jest procesem niezwykle wymagającym. Najlepszą decyzją pozostanie powierzenie włosów fryzjerskim profesjonalistom, którzy nie tylko zajmą się nimi z należytą starannością, ale i pomogą w dobraniu odpowiedniego odcienia.

Sombre na ciemnych włosach

W przypadku ciemniejszego odcienia włosów, opcją wybieraną dużo częściej pozostaje ombre w czystej postaci. Główną przyczyną jest wskazany już kontrast, który możemy uzyskać. Czy w związku z tym jest to przypadek, w którym musimy porzucić marzenia o naturalnych, słonecznych refleksach, tak charakterystycznych dla sombre? Absolutnie nie. Odpowiednio dobrane odcienie brązu sprawią, że efekt będzie piorunujący. Co więcej – dzięki sombre możemy porzucić obawy dotyczące jakiegokolwiek zniszczenia włosów, które wyjątkowo często towarzyszą posiadaczkom (i posiadaczom) ciemnych włosów.

Sombre na blondzie

Blond to najlepszy przyjaciel sombre. Ta kwestia ta nie ulega żadnej wątpliwości. Wyjątkowo subtelny efekt sprawi, że włosy będą wydawać się niewymuszenie jaśniejsze, a co za tym idzie – uzyskamy rezultat bardzo podobny do naturalnego rozświetlenia wiosennym lub letnim słońcem. Tym samym – w sposób zupełnie nienachalny – będziemy w stanie nadać włosom zupełnie nowego i świeżego charakteru, a jednocześnie uniknąć zbyt drastycznych zmian.

Sombre na brązowych włosach

Charakter metody sombre sprawi, że sprawdzi się również w przypadku włosów o najróżniejszych odcieniach brązu, które w efekcie wyglądać będą zarówno nowatorsko, jak i naturalnie. Czujne oko fryzjera sprawi, że przejście koloru pozostanie równomierne, pasemka zaś idealnie rozmieszczone. Co więcej: w przypadku „brązowego” sombre nie musimy obawiać się jakichkolwiek odrostów oraz konieczności ponownego farbowania. Ta jednak z pewnością sama przyjdzie prędzej czy później. Nic nie zapowiada bowiem, by efekt soft ombre miał kiedykolwiek wyjść z włosowej mody.