Menu Zamknij

Idealna suszarka do włosów – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wiele osób zastanawia się, na jakie parametry urządzenia zwrócić uwagę, by cieszyć się z dobrego działania suszarki do włosów we własnym salonie fryzjerskim. Najczęściej szukamy prostego sprzętu, który szybko i bezpiecznie wysuszy nasze wilgotne włosy tuż po ich myciu. Jak się jednak okazuje, suszarka suszarce nierówna. Obecnie istnieje kilkadziesiąt rodzajów urządzeń suszących, wyposażonych w dodatkowe, nowoczesne funkcjonalności. Zastanówmy się zatem jakie cechy powinno posiadać dobre urządzenie, dzięki któremu nie tylko wysuszymy włosy, ale zrobimy to przede wszystkim w trosce o ich prawidłową kondycję.

Moc pracy urządzenia

Fryzjer warszawa Centrum, Salon fryzjerski warszawa centrum, Dobry fryzjer warszawa, Fryzjer warszawa cennik, Fryzjer śródmieście, Fryzjer męski Warszawa centrum, Fryzjer damski warszawa centrum, Najlepszy fryzjer w Warszawie

To jedna z najważniejszych wartości, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę podczas wybierania najbardziej odpowiedniej suszarki. Bez względu na to, czy sprzęt ma mieć przeznaczenie w pełni profesjonalne, czy być jedynie urządzeniem do użytku domowego, moc urządzenia definiuje ważną kwestię funkcjonalności suszarki. Im większa moc, tym większy pobór prądu, ale też skuteczniejsze suszenie różnych rodzajów włosów. Powinniśmy zatem celować w sprzęt, który posiada przynajmniej 1500W mocy. Jeśli mamy włosy wiotkie, przerzedzone i nie chcemy wydawać więcej na mocniejszy sprzęt, z pewnością zadowolimy się urządzeniem o mniejszej mocy. Jeśli jednak zależy nam na dokładnym wysuszeniu „bujnej czupryny”, celujmy w suszarki, które mają ok. 2000W i więcej. I w takie urządzenia powinny celować osoby, które w sposób profesjonalny zajmują się fryzjerstwem.

Regulacja ciepła nawiewu

To ważna opcja, którą powinna posiadać każda dobra suszarka do włosów. Możliwość włączenie zimnego nawiewu, tuż po wysuszeniu włosów w normalnym trybie, jest ważną funkcjonalnością. Pozwala ona na domknięcie się łusek włosów, przez co są one mniej podatne na czynniki zewnętrzne. Suszenie wykonywane na przemian pozwala zadbać o lepszą kondycję naszej fryzury. Regulacja temperatury pozwala także na szybkie wysuszenie dużej ilości włosów, jeśli włączymy tryb większego ciepła. Jeśli zaś chcemy wymodelować naszą fryzurę i dodać jej sztywności, do tego celu przyda się znów nawiew chłodny. Warto zatem wybrać suszarkę do włosów, która posiada przynajmniej dwa zakresy temperatur nawiewu.

Siła podmuchu

Obecnie jest to standard, jednakże wciąż na rynku znajdziemy suszarki bez możliwości dostosowania siły nawiewu. Wybierzmy te, które taką opcję posiadają. Warto, aby suszarka do włosów miała przynajmniej dwie możliwości regulacji podmuchu – słabą i mocną. Jeśli dołożymy do tego funkcję regulowania temperatury nawiewu, możemy stwierdzić, że urządzenie będzie funkcjonalne. Regulowanie prędkości nawiewu przyda się przede wszystkim wtedy, gdy chcemy zastosować mniej intensywne suszenie włosów, w trosce o ich dobrą kondycję. Mniejsza siła podmuchu przyda się również w przypadku modelowania fryzur, lub suszenia włosów u dzieci. Dużą prędkość możemy zastosować wówczas, gdy chcemy wysuszyć dużą objętościowo fryzurę, przy jak najkrótszym czasie suszenia.

Dodatkowe akcesoria do suszarki

Coraz częściej producenci dobrych suszarek wyposażają urządzenia w dodatkowe gadżety, które ułatwiają cały proces suszenia i modelowania włosów. Wśród takich dodatków znajdziemy m.in. dyfuzor z różnymi rodzajami końcówek, tłumiki wyciszające pracę urządzenia, zdejmowany filtr ochronny, czy koncentratory kierunku nawiewu. Nowoczesne sprzęty wyposażane są także w inne, opcjonalne funkcjonalności, zwiększające użyteczność pracy suszarki. Mowa o suszarkach z funkcją jonizacji, czy urządzeniach wyposażonych w nowoczesne silniki przyjazne środowisku. Są to opcje dodatkowe, które poprawiają komfort pracy i zwiększają bezpieczeństwo suszenia włosów.