Menu Zamknij

Peeling skóry głowy – dlaczego jest tak ważny?

Stosowanie peelingu na skórę głowy niesie ze sobą wiele zalet. Przede wszystkim preparat nakładany na głowę, usuwa z niej martwy naskórek, przez co nie będziemy musieli borykać się z problemem łupieżu czy swędzącej skóry głowy. Pamiętajmy, iż na skórze głowy znajduje się wiele bakterii i roztoczy, żywiących się właśnie martwym naskórkiem. Z tego względu warto je usuwać, aby nie miały one okazji do zbytniego mnożenia się, na głowie czy poduszce w naszym łóżku.

Fryzjer warszawa Centrum, Salon fryzjerski warszawa centrum, Dobry fryzjer warszawa, Fryzjer warszawa cennik, Fryzjer śródmieście, Fryzjer męski Warszawa centrum, Fryzjer damski warszawa centrum, Najlepszy fryzjer w Warszawie

Peeling skóry głowy dobrze dotlenia nasz naskórek i pobudza mikro krążenie. Umożliwia więc kosmetykom, szybsze i łatwiejsze wchłonięcie się w skórę głowy. Warto mieć na uwadze, iż odżywiona skóra głowy to również odżywione cebulki włosów, a od kondycji, w jakiej się one znajdują, zależy czy włos będzie wytrzymały, lśniący i zdrowy. Peeling skóry głowy jest również doskonale relaksujący i przyjemny. Skóra głowy jest szczególnie unerwiona, przez co przeważnie każda osoba lubi masaż skóry głowy i się w trakcie niego odpręża.

Peeling skóry głowy polecany jest zwłaszcza osobom borykającym się z łupieżem czy łojotokiem, przy takich schorzeniach wskazane jest dokładne oczyszczanie skóry głowy. Wykonywanie domowego peelingu oraz masażu głowy wpłynie na poprawę krążenia, co za tym idzie, włosy będą szybciej rosły oraz poprawi się ich kondycja. Peeling skóry głowy nie jest zbytnio popularny, jednakże dzięki regularnym zabiegom tego typu, uzyskamy doskonałe rezultaty.

Poniżej nasze top 3 w kategorii peelingów:

Peeling aloesowy

Peeling polecany wszystkim osobom z szorstką, suchą skórą głowy oraz łupieżem. Aloes ma działanie nawilżające i regenerujące. Działa tak samo korzystnie na włosy, jak i na skórę głowy. Świetnie działa na końcówki włosów. Chcąc zrobić, tego rodzaju peeling będziemy potrzebować: 4 łyżki czystego aloesu bez miąższu, 2 łyżki brązowego cukru, 1 łyżkę oleju kokosowego albo migdałowego. Łączymy wszystkie składniki, aby stworzyć gęstą masę.

Peeling oliwkowy z solą morską

Oliwka ma drogocenne działania dla skóry, ale także dla włosów. Intensywnie odżywia i nawilża. Peeling z dodatkiem soli morskiej ma działanie oczyszczające. Do zrobienia peelingu potrzebujemy 2 łyżki soli morskiej, 2 łyżki oliwy z oliwek oraz 2 łyżki soku z cytryny. Składniki mieszamy ze sobą dokładnie, po czym masujemy w mokre włosy. Nie powinny być one przed tym zabiegiem umyte, a jedynie zmoczone. Skupmy się na dokładnym wmasowaniu peelingu w skórę głowy przez około 5 minut, po czym umyjmy włosy szamponem. Po takim zabiegu nie trzeba już nakładać na włosy dodatkowo odżywki.

Peeling kawowy

Kofeina zawarta w kawie doskonale pobudza cebulki włosów, skutecznie stymuluje je do wzrostu. Peeling ten odznacza się dużą efektywnością i jest bardzo mocny. Kawę z powodzeniem dodaje się do wielu preparatów pielęgnacyjnych, jest lubianym i docenianym składnikiem w kosmetyce. Warto wiedzieć, iż taki peeling delikatnie przyciemna włosy, nie jest więc zalecany blondynkom. Aby go przygotować, będzie na potrzebny szampon i 3 łyżeczki fusów z kawy. Składniki mieszamy do uzyskania papki, po czym nakładamy na skórę głowy. Staramy się omijać włosy. Kiedy już preparat zostanie rozprowadzony, zaczynamy masaż głowy. Po 10 minutach płuczemy włosy i myjemy je szamponem.