Menu Zamknij

Jak poradzić sobie w wypadającymi włosami?

Wypadanie włosów to tak naprawdę naturalny proces fizjologiczny. Problemem jest kiedy wypadają nadmiernie, a to często dzieje się jesienią.

Przyczyn wypadania włosów jest wiele: od permanentnego stresu przez złą dietę – a co za tym idzie – niedobór witamin i minerałów, a kończąc na złych nawykach (np. szarpanie włosów podczas czesania). Poniżej przedstawiamy najlepsze i przede wszystkim sprawdzone, domowe sposoby, aby nadmierne wypadanie włosów stało się przeszłością.

Olejowanie włosów i skory głowy

Najlepszy w tej roli jest olej łopianowy oraz wszelkie gotowe mieszanki olejowe dostępne w dobrych sklepach zielarskich oraz internetowych. Ważne by wcierać olejek bezpośrednio w skórę.

Masaż głowy

Fryzjer warszawa Centrum, Salon fryzjerski warszawa centrum, Dobry fryzjer warszawa, Fryzjer warszawa cennik, Fryzjer śródmieście, Fryzjer męski Warszawa centrum, Fryzjer damski warszawa centrum, Najlepszy fryzjer w Warszawie

Najprostszy ze sposobów, który jednocześnie można połączyć z opisanym powyżej olejowaniem. Nie wymaga wielkich umiejętności i wiedzy oraz nie zajmuje dużo czasu. Masaż powinien trwać 3 minuty. Może być wykonywany podczas mycia bądź olejowania, ale także na suchej skórze (np. w pracy przy biurku). Skórę masujemy okrężnymi ruchami, od czoła w stronę karku.

Siemię lniane

Siemię lniane ma dwa sposoby zastosowania: wewnętrznie w postaci kisielu (łyżkę siemienia zalać gorącą wodą, odstawić na noc, a następnie wypić) lub zewnętrznie jako maska (siemię należy gotować w gorącej wodzie przez kwadrans, następnie odcedzić i powstały „żel” stosować na skórę głowy).

Dieta

Uzupełnij ją o nienasycone kwasy tłuszczowe (oliwa z oliwek, oliwki, pestki słonecznika, pestki dyni – również cenne źródło cynku), zjadaj sporą ilość białka rybiego w różnej postaci, witaminy i owoce. Nie bój się mrożonek – mają dużo wartości odżywczych.

Napary ziołowe

To kolejna z wewnętrznych metod na poprawę kondycji włosów. Jest najprostsza w stosowaniu – wystarczy przygotować napar, który pijemy każdego dnia przez około miesiąc. Zioła najlepiej działają razem, więc najłatwiej jest zalać gorącą wodą saszetki z pokrzywą oraz skrzypem polnym i w tej formie wypić. Oczywiście więcej dobroczynnych składników uzyskamy, korzystając z czystego suszu.

Na sam koniec sugerujemy jak najrzadsze używanie suszarki, a jeśli już musimy jej użyć – suszenie włosów letnim powietrzem, nie gorącym. Unikamy jak najmocniej prostownic i lokówek, no i przede wszystkim czeszmy włosy spokojnie i cierpliwie. Odwdzięczą się nam za taką opiekę wspaniałą kondycją.