Jak radzić sobie z włosami zimą? Wszyscy dobrze wiemy, że zima to ciężki czas dla włosów, dlatego dziś zdradzę Ci kilka wskazówek jak sobie z nimi radzić w tym trudnym okresie.

- Odpowiednie nakrycie głowy ma ogromne znaczenie. Pamiętaj, aby wybierać takie, które zostało wykonane z naturalnych materiałów. Zapewni to skórze odpowiedni przepływ powietrza oraz zapobiegnie elektryzowaniu się włosów.
- Kto uważał na lekcji chemii ten wie, że zamarznięta woda zwiększa swoją objętość. Przy temperaturach poniżej zera woda we włosie zamarza, co niszczy ich strukturę, stają się osłabione i łamliwe. Dlatego tak ważne jest, aby włosy były dokładnie wysuszone przed wyjściem z domu czy basenu. 🙂
- Ważnym krokiem jest odpowiednia pielęgnacja w domu. Klimatyzacja, niskie temperatury, deszcz czy śnieg nie są dla włosów obojętne. Stają się wtedy bardzo wysuszone i łamliwe. Dlatego, przynajmniej raz w tygodniu zadbaj o ich głębokie nawilżenie za pomocą maski, która odżywi włosy oraz wygładzi ich strukturę.
- Masz problem z elektryzowaniem się włosów? Wypróbuj tzw. produkty anti-frizz, które utrzymują równowagę elektrostatyczną włosa, dzięki czemu problem zostaje zminimalizowany. Postaw na spray antystatyczny lub lakier do włosów.
- Jeśli Twoje włosy po ściągnięciu czapki nie mają objętości, z pomocą przychodzi pianka oraz suchy szampon. Piankę nałóż na mokre włosy, następnie wysusz je, mocno odbijając od nasady. Natomiast suchy szampon szybko odświeży i uniesienie włosy od nasady. Ale pamiętaj! Nadmierna ilość produktów przyniesie odwrotny efekt, czyli im mniej tym lepiej.
- Jeśli masz długie włosy postaw na luźne sploty oraz warkocze. Ograniczy to uszkodzenia mechaniczne włosów oraz nie będą się plątać.
A co jeśli Twoje włosy zimą, postanowiły za wszelką cenę utrudnić Ci życie?
Warto zapytać swojego fryzjera o silne zabiegi nawilżające i odbudowujące dostępne w salonie. Jednym z takich zabiegów jest regeneracja keratyną, która głęboko odbudowuje włosy oraz redukuje ich puszenie się. Taka pielęgnacja, zapewnia włosom długotrwałą ochronę przed negatywnymi skutkami niskich temperatur.