Menu Zamknij

Co robić kiedy idzie zima!!!

Jak radzić sobie z włosami zimą? Wszyscy dobrze wiemy, że zima to ciężki czas dla włosów, dlatego dziś zdradzę Ci kilka wskazówek jak sobie z nimi radzić w tym trudnym okresie.

Fryzjer warszawa Centrum, Salon fryzjerski warszawa centrum, Dobry fryzjer warszawa, Fryzjer warszawa cennik, Fryzjer śródmieście, Fryzjer męski Warszawa centrum, Fryzjer damski warszawa centrum, Najlepszy fryzjer w Warszawie
  1. Odpowiednie nakrycie głowy ma ogromne znaczenie. Pamiętaj, aby wybierać takie, które zostało wykonane z naturalnych materiałów. Zapewni to skórze odpowiedni przepływ powietrza oraz zapobiegnie elektryzowaniu się włosów.
  2. Kto uważał na lekcji chemii ten wie, że zamarznięta woda zwiększa swoją objętość. Przy temperaturach poniżej zera woda we włosie zamarza, co niszczy ich strukturę, stają się osłabione i łamliwe. Dlatego tak ważne jest, aby włosy były dokładnie wysuszone przed wyjściem z domu czy basenu. 🙂
  3. Ważnym krokiem jest odpowiednia pielęgnacja w domu. Klimatyzacja, niskie temperatury, deszcz czy śnieg nie są dla włosów obojętne. Stają się wtedy bardzo wysuszone i łamliwe. Dlatego, przynajmniej raz w tygodniu zadbaj o ich głębokie nawilżenie za pomocą maski, która odżywi włosy oraz wygładzi ich strukturę.
  4. Masz problem z elektryzowaniem się włosów? Wypróbuj tzw. produkty anti-frizz, które utrzymują równowagę elektrostatyczną włosa, dzięki czemu problem zostaje zminimalizowany. Postaw na spray antystatyczny lub lakier do włosów.
  5. Jeśli Twoje włosy po ściągnięciu czapki nie mają objętości, z pomocą przychodzi pianka oraz suchy szampon. Piankę nałóż na mokre włosy, następnie wysusz je, mocno odbijając od nasady. Natomiast suchy szampon szybko odświeży i uniesienie włosy od nasady. Ale pamiętaj! Nadmierna ilość produktów przyniesie odwrotny efekt, czyli im mniej tym lepiej.
  6. Jeśli masz długie włosy postaw na luźne sploty oraz warkocze. Ograniczy to uszkodzenia mechaniczne włosów oraz nie będą się plątać.

A co jeśli Twoje włosy zimą, postanowiły za wszelką cenę utrudnić Ci życie?

Warto zapytać swojego fryzjera o silne zabiegi nawilżające i odbudowujące dostępne w salonie. Jednym z takich zabiegów jest regeneracja keratyną, która głęboko odbudowuje włosy oraz redukuje ich puszenie się. Taka pielęgnacja, zapewnia włosom długotrwałą ochronę przed negatywnymi skutkami niskich temperatur.