Menu Zamknij

Jak zwiększyć objętość włosów? Najlepsze sposoby

Gęste, piękne, lśniące włosy są jak najbardziej możliwe do osiągnięcia. Wystarczy zastosować kilka prostych sposobów, które znacząco mogę polepszyć rezultaty. Jeśli marzysz o nich również i Ty – sprawdź rozwiązania, które mogą pomóc Tobie i Twoim włosom!

Od czego zacząć?

Fryzjer warszawa Centrum, Salon fryzjerski warszawa centrum, Dobry fryzjer warszawa, Fryzjer warszawa cennik, Fryzjer śródmieście, Fryzjer męski Warszawa centrum, Fryzjer damski warszawa centrum, Najlepszy fryzjer w Warszawie

Przede wszystkim na wstępie należy zaznaczyć, że przyczyną cienkich i słabych włosów może być wpływ wielu czynników. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek działań, warto skutecznie namierzyć źródło problemu, tak by jak najszybciej móc osiągnąć zamierzone efekty. Przyczyną może być zarówno błędny wybór kosmetyków, nieodpowiednia dieta, jak i tendencje genetyczne. Prawidłowe wskazanie przyczyny znacząco ułatwi rozpoczęcie odpowiednich kuracji.

Zawsze możesz jednak spróbować zmienić niektóre elementy w swojej dbałości o włosy, by przekonać się o skuteczności proponowanych rozwiązań. Jeśli nie masz pewności co do źródła kłopotów, możesz przetestować różne sposoby, które pomogły już niejednej osobie. Nade wszystko warto nie zniechęcać się pierwszym brakiem pożądanych rezultatów, ponieważ podjęte zmiany mogą być powolne, ale w finalnym efekcie – mogą znacząco pomóc.

Podstawa – odpowiednie mycie włosów

Żeby zachować szansę na zwiększenie objętości włosów należy przede wszystkim zweryfikować sposób mycia włosów. Na początku trzeba pamiętać, że spłukując włosy można używać wyłącznie letniej wody. Zbyt wysoka temperatura osłabia strukturę włosa, a ten staje się cienki i oddala nas od założonego celu. Najlepiej jeśli zdecydujesz się na zaprzestania używania suszarki – ta również nie pomaga przy słabych pasmach. Lepiej osuszyć je ręcznikiem lub jeśli wymaga tego konieczność – użyć lokówki lub suszarki z dyfuzorem, ale wyłącznie z chłodnym lub letnim powietrzem.

Dodatkowo sprawdź skład kosmetyków, które nakładasz na swoje włosy. Postaw na naturalne składniki wraz z delikatną formułą, najlepiej dedykowaną do tego typu włosów. Warto również unikać etoksylowanych surfaktantów (na etykiecie często znajdziesz je pod nazwą: Sodium Laureth Sulfate lub w skrócie SLES). Ciekawą opcją jest również zmiana kolejności nakładanych kosmetyków, np. odżywki przed szamponem. Możesz spróbować również tego rozwiązania, w szczególności, gdy Twoje włosy cechują się cienkimi i przetłuszczającymi się pasmami.

Co jeszcze można zrobić?

Przede wszystkim warto zadbać o odpowiednią dietę. Należy regularnie dostarczać organizmowi witamin i składników mineralnych. Bardzo łatwo możesz to zmienić poprzez zwiększenie spożycia owoców i warzyw oraz produktów bogatych w błonnik. Dodatkowo można rozważyć suplementację preparatów ubogaconych w żelazo, biotynę, chrom, kwas foliowy oraz kwasy omega-3.

Dodatkowo możesz postawić na metodę, o której wie niewiele osób. Znaczącą poprawę gęstości włosów osiąga się poprzez… częste czesanie. Podejmuj taką czynność co najmniej dwa razy dziennie. Dzięki temu znacząco pobudzisz krążenie w skórze głowy. Oprócz tego będziesz regularnie usuwać zanieczyszczenia i martwy naskórek. Podejmowane czynności, z pewnością przełożą się na poprawę stanu włosów. Spróbuj ich, a przekonasz się, że efekty zaczną się pojawiać również u Ciebie!