Menu Zamknij

Fale, loki i kołtuny

Włochate, kudłate, niesforne LOKI

Fryzjer warszawa Centrum, Salon fryzjerski warszawa centrum, Dobry fryzjer warszawa, Fryzjer warszawa cennik, Fryzjer śródmieście, Fryzjer męski Warszawa centrum, Fryzjer damski warszawa centrum, Najlepszy fryzjer w Warszawie

Dziś coś dla osób z kręconymi włosami. Powiem Wam jak dbac i pielęgnować Wasze bujne loki. Zacznę od tego, że włosów nie czeszemy suchych, tylko po umyciu. Wówczas nie narażamy ich na uszkodzenie, a siebie na jeden wielki puch i siano na głowie. Podczas suszenia najlepiej je ugniatać. Fajną rzeczą jest dyfuzor- dzięki niemu unikamy ?szopy?Sprawia, że włosy nie rozwiewają się na wszystkie strony świata, odbijają się od nasady i nadaje im pełnego skrętu. Jeśli mamy dużo czasu, dobrze jest je zostawić żeby wyschły same.

Loki zazwyczaj są suche, puszą się i kruszą, w dotyku są porowate i (wiecznie) szorstkie.

Dlatego bardzo ważne jest ich nawilżenie. Koniecznie po każdym myciu stosujcie odżywkę. I najlepiej 2x w tygodniu nakładajcie maske na dłużej. Czyli na 10-15 minut jako kompres pod ciepłym ręcznikiem

UCIEKAJ Z FOTELA FRYZJERA JAK WIDZISZ, ŻE…

Żeby lok miał dobry skręt i był sprężysty, strzyżenie musi być dobrze wykonane- wykluczamy strzyżenia szarpane, czyli bez degrażówek, brzytwy i tempery. Absolutnie zakazana jest techniki ?slicing cut?. Czyli ślizganie się ostrzem po włosie. Po takim cięciu włosy zaczynaja się puszyć i są mocno cieniowane, a właściwie szarpane.

Wyobraźnie sobie wstążkę w kształcie serpentyny, często widziany widok w kwiaciarni kiedy to florysta nożycami ślizga się po wstążce i sprawia że wstążka się zawija. Kiedy wykona tę samą czynność wstążka się prostuje. TAK SAMO JEST Z WŁOSEM.

DLATEGO…!

Włosy kręcone układają się najlepiej po strzyzenicch na prosto i równo. Jeśli chodzi o cieniowania, to tylko klasyczne po okręgu (dobry fryzjer powinen wiedzieć) oraz nacięcia punktowe, które dodają różnorodność lokom i pozwalają na lepszy skręt i uniesienie. Strzyżenie punktowe pozwala na większą nieregularność we fryzurze, ponieważ każde z pasm jest ucinane na różnej długości, a jak wiemy lok jest nieprzewidywalny i za każdym razem skręca się inaczej. Dlatego pasma w różnej długości pozwalają uzyskać kontrolowaną burzę loków.

 

Zobacz produkt w naszym sklepie!