Menu Zamknij

Co zrobić, by włosy się nie puszyły?

Puszące się kosmyki to problem i utrapienie wielu kobiet. Zwłaszcza teraz – w okresie jesienno-zimowym, gdy w pomieszczeniach panuje ciepłe i suche powietrze, a na zewnątrz wilgoć i minusowe temperatury. Co zatem zrobić by przywrócić im gładkość?

 

Zanim przejdziemy do domowej pielęgnacji, warto zacząć od poznania struktury włosa, by lepiej zrozumieć z czym mamy do czynienia.

Łodyga włosa składa się z kilku warstw. Osłonkę – czyli najbardziej zewnętrzną tworzą łuski, od których stanu zależy wygląd naszych kosmyków oraz ich podatność na stylizacje. Łuski, które uległy odchyleniu stają się szorstkie i matowe, przez co fryzura traci kształt.

 

Pierwszym krokiem do wymarzonych gładkich włosów powinna być wizyta u fryzjera. Podcięcie zniszczonych końców i zabieg rekonstrukcji, który intensywnie odbuduje i naprawi uszkodzone partie. Przedłużeniem tego, co uzyskamy na fotelu jest domowa pielęgnacja. Wskazane jest stosowanie wysokiej jakości, bogatych w biotynę i inne witaminy kosmetyków, które okiełznają nasz puch. Nie musicie ich szukać, poniżej zostawiamy link do produktów 😉

https://krynickisklep.pl/produkty/zestaw-szampon-odzywka-dk/

 

Czym jeszcze uzyskasz gładki efekt?

 

  • Odżywkę spłukuj chłodniejszym strumieniem – sprawi to domknięcie łuski.
  • Modelowanie na szczotkę sprawi, że pasma zostaną wygładzone. Warto więc modelować, niżeli prostować.
  • Do czesania zamiast szczotki używaj grzebienia o szerokich zębach
  • Nigdy nie chodź spać w mokrych czy wilgotnych włosach. Pocierając takimi pasmami o poduszkę uszkadzasz je.
  • Do snu zapleć włosy w luźny warkocz i zwiąż go jedwabną gumką lub frotką. Jeśli masz krótkie włosy, świetnie sprawdzi się jedwabny czepek.