Menu Zamknij

Przedłużanie włosów – jaka metoda najlepsza?

Każda kobieta marzy o pięknych i długich włosach. Nie każda ma jednak cierpliwość do ich zapuszczania. Jest jednak nadzieja. Obecnie istnieje wiele sposobów na przedłużenie włosów. Jaka metoda będzie najlepsza i na czym one polegają?

Fryzjer warszawa Centrum, Salon fryzjerski warszawa centrum, Dobry fryzjer warszawa, Fryzjer warszawa cennik, Fryzjer śródmieście, Fryzjer męski Warszawa centrum, Fryzjer damski warszawa centrum, Najlepszy fryzjer w Warszawie

Nasz salon rekomenduje metodę „kanapkową/na taśmy”. To bezpieczna metoda ponieważ ciężar włosów jest rozkładany na taśmie nie pionowo a poziomo. To metoda bezpieczna i nieobciążająca dla cebulek włosa. Można to porównać do pękającego lodu pod wpływem ciężaru masy ciała. Stojąc pionowo na lodzie pójdziemy na dno (metoda na zgrzewy keratynowe), ale kiedy położymy się na lodzie rozkładając ciężar ciała na większą powierzchnię – mamy szanse na sukces (taśmy oraz metoda japońska).

Jakie są inne możliwości? Poniżej pełna lista.

Metoda na ciepło

To metoda przedłużania włosów wykorzystuje naturalny budulec włosa, którym jest kreatyna. Pasma są przyczepiane za pomocą specjalnego urządzenia, które działa na nie wysoką temperaturą. Urządzeniem tym jest przeważnie zgrzewarka lub specjalny pistolet z wkładami keratynowymi. Za tą metodą przemawia jej trwałość, ponieważ jej efekty utrzymują się nawet do 4 miesięcy. Po tym czasie zabieg musi być jednak powtórzony, ponieważ miejsca zgrzewów będą bardzo widoczne wraz ze wzrostem włosów.

Metoda ultradźwiękowa

Metoda ta jest idealna dla osób, które obawiają się zniszczenia włosów przez doczepianie. Nie opiera się bowiem na wysokiej temperaturze, a zamiast tego wykorzystuje fale wczepiające sztuczne pasma do naturalnych włosów. To sprawia, że łączenia są niewidoczne, a efekt może utrzymać się nawet do 6 miesięcy. Metoda ta jest jednak dość droga, a ściąganie włosów trwa długo.

Metoda japońska

Ten sposób doczepiania polega na wplataniu w naturalne włosy ich sztucznych odpowiedników za pomocą krótkiego i cieniutkiego warkoczyka. Centymetr od nasady wplatane są syntetyczne pasma, zabezpieczone niewidoczną gumką. By zabieg ten się udał, warkocz musi być bardzo ciasno zapleciony. Problemem tej metody jest fakt, że takich doczepów nie powinno nosić się dłużej niż 2 miesiące. W innym przypadku cebulki naszych włosów mogą ucierpieć.

Metoda injection

To najbardziej zaawansowana i nowatorska metoda. Wyróżnia ją to, że dodatkowe kosmyki włosów są przeważnie naturalnymi włosami. Są one przyczepiane do podstawy, która imituje skórę. Ta zaś przyklejana jest do głowy. To daje naturalny efekt, który utrzyma się przez rok. Ten sposób poleca się osobom, które zmagają się z łysieniem. Problemem może być jednak bardzo wysoka cena tej metody.

Metoda siateczkowa

To kolejna metoda idealna dla osób walczących z łysieniem. Podobnie jak metoda injection wykorzystuje ona naturalne włosy, które przyczepione są do specjalnej siatki, a ta przyczepiana do włosów. Takie podejście daje bardzo dyskretny i naturalny efekt.

Która metoda przedłużania włosów jest najlepsza?

Każda metoda przedłużania włosów jest inna. Różnią się one wieloma aspektami: ceną, poziomem naturalności efektów, ale także bezpieczeństwem. Każdy musi odpowiedzieć sobie na to pytanie samemu. Warto więc rozważyć wszelkie za i przeciw i samemu wybrać metodę, która nam będzie odpowiadać.

Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń – 690 01 99 01