Dlaczego tak drogo…?

Wrzesień 3, 2018 - 2 minutes read

To będzie krótki wpis 🙂 

Kolejny mit z czasów PRL-u „Nie będziesz się uczyć, to będziesz Fryzjerką”. Prawda jest inna. W dzisiejszych czasach aby zostać znakomitym fryzjerem młody człowiek musi ukończyć prestiżową szkołę, zainwestować w różnorakie kursy i warsztaty prowadzone przez znanych i szanowanych ekspertów, dostać się do zagranicznych akademii,  a następnie swoją wiedzę podeprzeć dyplomami i certyfikatami. To już jest „coś”. By to osiągnąć należy poczynić ogromne nakłady czasowe oraz finansowe. Nieco o tym wiem. Żeby posiąść podstawową wiedzę na temat włosów i potrafić wykorzystać ją w praktyce potrzeba lat nauki. Po czym w trakcie warsztatu okazuje się, że teoria często mija się z tym co spotykamy na głowie klienta, przez co musimy podjąć wiele prób oraz popełnić masę błędów, po to aby dojść do mistrzowskiego poziomu. Oszacowanie kosztów dojścia do perfekcji – niemożliwe.

Na co dzień jednak to właśnie cena jest wyznacznikiem jakości usług oraz obsługi klienta. Prosty rachunek – płacisz więcej za usługę, więc wymagasz więcej, ale masz pewność, że Twoje włosy są w dobrych rękach.

Każdy profesjonalista będzie wysoko cenił swoje umiejętności. Taka tendencja utrzymuje się wszędzie – wśród lekarzy, prawników, projektantów mody, restauratorów iid. Nawet jeśli komuś wydaje się, że absurdem jest zapłaić kilkaset złotych za usługę fryzjerską, zasada „jakość równa cenie” obowiązuje. Nawet wśród fryzjerek 😉

Dla zobrazowania kilka różnić między fryzjerem a Fryzjerem. 

Tags: , , ,