Głupia blondynka i łysy recydywa

Sierpień 29, 2018 - 5 minutes read

Brutalna prawda o naszych stereotypach.

Czy to wszystko ma wpływ na naszą fryzurę?

TAK! Ludzie dzielą się na tych co przejmują się opinią publiczną i nie. Nie zawsze człowiek z tatuażem musi być recydywistą, a blondynka bezmyślną dziewczyną z pospolitych dowcipów.

NIE DAJMY SIE ZWARIOWAĆ!

Wielu z Was słyszy „W pewnym wieku, to nie wypada”. A czy wypada być nieszczęśliwym ?

Według mnie życie jest za krótkie by przeżyć je w jednej fryzurze. Czasem warto zaryzykować i wyjść z własnej strefy komfortu, po to by poznać nową wersję siebie. Czy należy wyrażać swoją osobowość wyglądem zewnętrznym ? TAK! Czy nasza fryzura mówi o nas wiele ? TAK ! Czy jest to w zasięgu każdego?  TAK ! Wystarczy zacząć od drobnych zmian np. kilka jaśniejszych refleksów koloru lub elementów strzyżenia takich jak cieniowanie. Wasze włosy są wyraźnym komunikatem  wysyłanym przez Was do świata. Poprzez fryzurę utożsamiamy się z daną subkulturą czy charakterem pracy. Bez względu na wiek i inne okoliczności życiowe warto wyraźnie komunikować kim jesteśmy.

BOIMY SIĘ KRYTYKI co powiedzą inni.

Oczywiście nasze wybory i nasz styl mogą wzbudzać kontrowersję i nie obejdzie się bez krytycznych komentarzy. W końcu nie od dziś powszechne jest ?jak cię widzą, tak cię piszą?. Zachęcam Was jednak do odwrócenia znaczenia tego powiedzenia. Mianowicie ? jak się widzisz, tak będą o tobie pisać. To jak wy spostrzegacie siebie jest bowiem najważniejsze i ma ogromny wpływ na to jak widzą Was inni.  Nie bójmy się więc wyraźnie komunikować kim jesteśmy, a co najważniejsze bądźmy pewni siebie i tego jakimi chcemy się dać poznać. Brak wiary w siebie jest cichym zabójcą naszego poczucia własnej wartości. Jeśli jesteście w swym życiu w momencie, gdy chcecie coś wykrzyczeć czy podbudować poczucie swojego jestestwa, śmiało zachęcam Was do zmiany fryzury. Jeśli to jest to czego potrzebujecie ? śmiało ! Nie zważając na opinie innych przypomnicie sobie kim jesteście i pokażcie to innym. Zastanówcie się jednak czy te zmiany są wymuszane przez osoby trzecie, czy jest to WASZA realna chęć i potrzeba zmiany.

DAJMY SOBIE CZAS 

Proces przyzwyczajenia się do zmian to kolejny krok do tego, by ludzie zrozumieli Ciebie i Twój nowy wygląd. Na przykładzie –  gdy człowiek zaczyna nosić okulary, ludzie często mówią ale „dziwnie” wyglądasz, trochę inaczej. Po tygodniu staje się to normą, po dłuższym czasie znajomości, gdy zdejmujesz z nosa okulary aby je wyczyścić, pojawia się wówczas słynne „ale wyglądasz śmiesznie bez okularów. Zatem nie zrażajcie się i nie żałujcie swoich metamorfoz, zaraz po ich dokonaniu. W tzw. ?fazie adaptacyjnej? ludzie będą obrzucać Was zdziwionymi spojrzeniami czy radami typu ?wtedy wyglądałeś lepiej?. Jeszcze raz podkreślam ? najważniejsze jest abyście to Wy czuli się sobą.

 

ŻEBY NIE BYĆ GOŁOSŁOWNYM?

Postanowiłem przeprowadzić na sobie eksperyment w postaci diametralnej zmiany swojej fryzury. Chciałem zrozumieć jakie obawy mają klienci przed podjęciem decyzji o dużej zmianie fryzury. Wszystko zaczyna i kończy w naszych głowach i chęci do dokonania zmian. To musi być Twoja decyzja!!! Musisz powiedzieć z przekonaniem- TAK CHCE ZMIANY 🙂

Jeśli jesteście na to gotowi dajcie zielone światło swemu fryzjerowi. Wysłuchajcie jego propozycji. Warto mieć określony plan działania ze swoim fryzjerem. Jeśli to pierwsza wizyta porozmawiajcie o potrzebie zmiany. Opowiedzcie o swoim stylu, pozycji społecznej, tak aby fryzjer wiedział czym może się inspirować. Jeśli jednak nie wiecie sami do końca czego chcecie, nie bójcie się oddać w ręce swojemu zaufanemu fryzjerowi. Większość z nas to prawdziwi artyści i być może nasza wizja okaże się być Twoim spojrzeniem na samego siebie.