Recepta od fryzjera

Lipiec 25, 2018 - 3 minutes read

„BO TO WINA FRYZJERKI” 

Zaraz po wyjściu od fryzjera jest wszystko pięknie, ładnie.

Myjemy w domu głowę i włosy, wychodzimy spod prysznica i następuje ten cudowny moment- „k*13#e^ JEGO MAĆ! Co oni mi narobili… tego nie idzie rozczesać!!!”

Opowiem Wam na czym polega cała magia…

Specjalista wie jakich produktów ma użyć podczas wizyty i -uważam- każdy fryzjer, podchodzący profesjonalnie do swojego zawodu powinien zaproponować personalny system pielęgnacji do potrzeb włosa. Dodatkowo, powinien również przeprowadzić rozmowę; powiedzieć jaki jest problem oraz opowiedzieć o produktach, które powinno się zastosować w pielęgnacji (tj. jak z nich korzystać, jaki jest ich cel). Podczas moich wizyt, włosy są kąpane i impregnowane w specjalnych produktach, gdzie składniki dopieram indywidualnie do potrzeb i gatunku włosia, uzupełniając ubytki. Proponuje również dodatkowe opcje rekonstrukcji, aby włosy wyglądały jeszcze bardziej „WOW„.

Można cały ten proces porównać z dosyć trywialną czynnością- myciem samochodu.

Pomyślicie pewnie „Krynicki, co Ty gadasz?” Różnica jest mniej więcej taka jak między umyciem samochodu w super myjni, z dodatkowym polerowaniem i woskowaniem a umyciem przez mechaniczną szczotę na stacji paliw… 😉

 Chodzi o to że fryzjer napracuje się 4h, a klient wraca do domu i myje włosy pierwszym lepszym szamponem oczyszczającym np: przeciwłupieżowym, który wypłukuje i niszczy wszystko. DRAMAT!

W efekcie płacz i wścieklizna na fryzjera „ALE JAK TO, TYLE PIENIĘDZY I WSZYSTKO W BŁOTO!!”

TAK TO!! Polecane produkty przez specjalistów są jak recepta wypisana przez lekarza. Wypadałoby się zastosować 😛

Jak włosy maja wyglądać na zdrowe skoro recepta jest niewykupiona? Nie chodzi tu oczywiście o wciskanie kosmetyków na siłę (choć wiem, że większość tak właśnie traktuje te zalecenia). Fryzjerzy mają tak niską marże, że większość ich nie poleca bo stwierdza, że i tak na tym nie zarabiają, a klient tak czy siak ich nie kupi.

No i to chyba na tyle! Mam nadzieję, że teraz rozumiecie dlaczego właśnie ważne jest czym serwisujemy włosy w domu zaraz po wizycie u fryzjera 🙂

Tags: , , , , , ,